Mamy szansę na utworzenie na Opolszczyźnie funkcjonalnego miejsca podtrzymywania tradycji narodowych i regionalnych w zakresie kultury muzycznej. Nasz Instytut jest w trakcie remontu i dostosowania do celów dydaktycznych budynku przekazanego przez diecezję opolską. Dzięki temu możemy pełniej realizować pomysł na szkołę, w której zgodnie z naszym motto – uczymy piękna!

Potrzebujemy Twojego wsparcia!

Diecezjalny Instytut Muzyki Kościelnej

A K T U A L N O Ś C I

Nabór do chórów DIMK

Serdecznie zapraszamy do rozwijania talentów muzycznych w Diecezjalnym Instytucie Muzyki Kościelnej. Aktualnie trwa nabór do trzech chórów działających przy naszym Instytucie. Wszystkie zajęcia chóralne są bezpłatne.

Próby chórów odbywają się w salach Muzykologii na Wydziale Teologicznym UO w Opolu przy ul. Drzymały 1a.

• Chór mieszany Schola Cantorum Opoliensis - poniedziałki i czwartki godz. 18:00-19:30;
  • Chór chłopięcy Pueri Cantores Opolienses - wtorki godz. 17:00;
  • Chór żeński - piątki godz. 19:00-20:30.