Mamy szansę na utworzenie na Opolszczyźnie funkcjonalnego miejsca podtrzymywania tradycji narodowych i regionalnych w zakresie kultury muzycznej. Nasz Instytut jest w trakcie remontu i dostosowania do celów dydaktycznych budynku przekazanego przez diecezję opolską. Dzięki temu możemy pełniej realizować pomysł na szkołę, w której zgodnie z naszym motto – uczymy piękna!

Potrzebujemy Twojego wsparcia!

Kapelmistrz Orkiestry Dętej

Dwuletnie studium podyplomowe jest doskonałym przygotowaniem do prowadzenia orkiestry dętej. Podstawę kształcenia stanowi dyrygentura oraz instrumentoznawstwo. Program zajęć obejmuje indywidualną i zbiorową naukę gry na instrumentach dętych, kształcenie słuchu z elementami harmonii oraz czyta- nie partytur. Uczestnicy studium tworzą koncertującą orkiestrę. Studium jest adresowane do absolwentów diecezjalnych szkół organistowskich lub szkół muzycznych II stopnia, posiadających świadectwo min. 3-letniej nauki na instrumencie dętym.

WYMAGANE DOKUMENTY

1. Dyplom ukończenia diecezjalnej szkoły organistowskiej lub szkoły muzycznej II stopnia

2. Opinia duszpasterza (osoby zakonne – pozwolenie przełożonego);

3. Świadectwo nauki na dowolnym instrumencie dętym (min. 3 lata)

4. 2 zdjęcia.

5. Formularz zgłoszeniowy