Prowadzenie Zespołów Instrumentalnych

Dwuletnie studium podyplomowe jest doskonałym przygotowaniem do prowadzenia orkiestry dętej lub innego zespołu instrumentalnego. Podstawę kształcenia stanowi dyrygentura oraz instrumentoznawstwo. Program zajęć obejmuje indywidualną naukę gry na instrumentach, kształcenie słuchu z elementami harmonii oraz czytanie partytur. Uczestnicy studium tworzą koncertujący zespół instrumentalny. Studium jest adresowane do absolwentów diecezjalnych szkół organistowskich lub szkół muzycznych II stopnia, posiadających świadectwo min. 3-letniej nauki na instrumencie dętym.