Śląska Fermata

zwykłe rozmowy z niezwykłymi ludźmi

Nr 1 – Wywiad-rzeka z Alfredem Bączkowiczem

Fermata to inaczej zatrzymanie muzycznego czasu.

Fermata to także korona.

Bohaterem pierwszej „Śląskiej Fermaty” jest Alfred Bączkowicz – nauczyciel Diecezjalnego Instytutu Muzyki Kościelnej od 1 września 1974 r., czyli od pierwszego dnia istnienia szkoły organistowskiej w Opolu po dziś dzień, wieloletni organista katedry opolskiej, uznany w Polsce „harmonista”, pedagog. Rozmawia z nim dziennikarka Radia DOXA w Opolu – Dominika Gorgosz.

Zapraszamy do zatrzymania się przy życiowej mądrości Alfreda Bączkowicza.

Zapraszamy na ukoronowanie jego życiowego dorobku.

Nr 2 - Wywiad-rzeka z ks. Bogdanem Kicingerem

Fermata to inaczej zatrzymanie muzycznego czasu.

Fermata to także korona.

Bohaterem drugiej „Śląskiej Fermaty” jest ks. Bogdan Kicinger – związany z Diecezjalnym Instytutem Muzyki Kościelnej od początku istnienia szkoły organistowskiej w Opolu oraz współtwórca Studium Muzyki Kościelnej w Gliwicach, animator kościelnych zespołów śpiewaczych, zafascynowany pięknem muzyki kościelnej duszpasterz, pobudzający wspólnotę wiernych poprzez śpiew i wspólne muzykowanie do modlitewnego uwielbienia Boga. Rozmawia z nim dziennikarka Radia DOXA w Opolu – Dominika Gorgosz.

Zapraszamy do zatrzymania się przy życiowej mądrości ks. Bogdana Kicingera.

Zapraszamy na ukoronowanie jego życiowego dorobku.