Wydawnictwo SINDRUK-DIMK

to specjalistyczne chóry skupiające pasjonatów muzyki

i zespołowego śpiewu w różnych przedziałach wiekowych:

Śląska Fermata

zwykłe rozmowy z niezwykłymi ludźmi

Nr 1 – Wywiad-rzeka z Alfredem Bączkowiczem

Fermata to inaczej zatrzymanie muzycznego czasu.

Fermata to także korona.

Bohaterem pierwszej „Śląskiej Fermaty” jest Alfred Bączkowicz – nauczyciel Diecezjalnego Instytutu Muzyki Kościelnej od 1 września 1974 r., czyli od pierwszego dnia istnienia szkoły organistowskiej w Opolu po dziś dzień, wieloletni organista katedry opolskiej, uznany w Polsce „harmonista”, pedagog. Rozmawia z nim dziennikarka Radia DOXA w Opolu – Dominika Gorgosz.

Zapraszamy do zatrzymania się przy życiowej mądrości Alfreda Bączkowicza.

Zapraszamy na ukoronowanie jego życiowego dorobku.