Ogródek muzyczny

Podstawowe Kształcenie Muzyczne – Ogródek Muzyczny

Umuzykalnienie połączone z nauką gry na fortepianie przeznaczone jest dla dzieci klas 1–6 szkoły podstawowej. Poprzez naukę, zabawę i wycieczki uczniowie wprowadzani są w tajniki muzyki, będącej ważnym elementem kultury i sztuki. Prócz zasad muzyki, kształcenia słuchu i emisji głosu, dzieci uczą się występów publicznych, umiejętności skupienia, podzielności uwagi i dysponowania czasem oraz wrażliwości na otaczające nas piękno.

Zajęcia w Ogródku Muzycznym odbywają w grupach według następującego podziału:

GR 0: <9 lat:                          30 min. fortepian + 60 min. chór

GR 1 (10 lat) i 2 (11 lat):       30 min. fortepian +45 min. zajęcia umuzykalniające + 60 min. chór

Gr 3 (12 lat):                          45 min. fortepian + 45 min. zajęcia umuzykalniające + 60 min. chór

Po grupie 3 uczniowie zdają na I rok na kierunek Organista