Mamy szansę na utworzenie na Opolszczyźnie funkcjonalnego miejsca podtrzymywania tradycji narodowych i regionalnych w zakresie kultury muzycznej. Nasz Instytut jest w trakcie remontu i dostosowania do celów dydaktycznych budynku przekazanego przez diecezję opolską. Dzięki temu możemy pełniej realizować pomysł na szkołę, w której zgodnie z naszym motto – uczymy piękna!

Potrzebujemy Twojego wsparcia!

Psałterzysta

Zadaniem psałterzysty jest wykonywanie psalmu lub innej pieśni biblijnej zamieszczonej między czytaniami. Aby psałterzysta mógł poprawnie pełnić swoją funkcję, powinien koniecznie posiąść sztukę wykonywania psalmodii oraz zdobyć umiejętność prawidłowej wymowy i dykcji (OWMR 102).

Kurs Psałterzystów jest przeznaczony dla wszystkich chętnych, którzy pragną angażować się w wykonywanie śpiewu psalmów podczas liturgii w swoich parafiach.

W roku szkolnym 2017/2018 proponujemy dwa rodzaje toku kursu, w zależności od wieku uczestników.

TOK ZASADNICZY TOK SKRÓCONY (DLA DZIECI)
Wiek uczestników:

od 14 lat (od kl. 7 SP)

Wiek uczestników:

od 8 lat (od kl. 2 SP) do 13 lat (do kl. 6 SP)

Kurs kończący się egzaminem i ustanowieniem w posłudze psałterzysty obejmuje wykłady z liturgiki, biblistyki i prawodawstwa muzyki liturgicznej oraz zajęcia praktyczne z emisji głosu (indywidualnej i zbiorowej), dykcji oraz śpiewu solowego.

Kurs przeznaczony dla dzieci śpiewających psalmy w czasie uroczystości I Komunii Św. oraz na Mszach szkolnych obejmuje zajęcia praktyczne z emisji głosu (indywidualnej i zbiorowej), dykcji oraz śpiewu solowego.

Cykl sześciu spotkań w soboty po 5 godzin lekcyjnych:

1) 10:00-10:45

2) 10:50-11:35

3) 11:40-12:25

4) 12:30-13:15

5) 13:20-14:05

Cykl sześciu spotkań w soboty po 3 godziny lekcyjne:

1) 11:40-12:25

2) 12:30-13:15

3) 13:20-14:05

Terminarz zajęć w roku szkolnym 2017/2018:

• 10 lutego 2018 r.
  • 24 lutego 2018 r.
  • 10 marca 2018 r.
  • 21 kwietnia 2018 r.
  • 19 maja 2018 r.
  • 2 czerwca 2018 r.

Zgłoszenia na kurs należy przesyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  za pomocą wypełnionego formularza zgłoszeniowego.

Formularz zgłoszeniowy na Kurs Psałterzysty