Wokalistyka

Nowy kierunek w Diecezjalnym Instytucie Muzyki Kościelnej:

Wokalistyka

Przedmiotem dwuletniego studium Wokalistyki jest Piosenka Religijna. Program kształcenia na tym kierunku obejmuje zajęcia z fortepianu, zasad muzyki, kształcenia słuchu, emisji głosu, interpretacji tekstu, a także takie przedmioty jak „repertuar” czy „zespoły wokalne”. Dzięki takiej konstrukcji programu studiów student m.in. nabywa podstawowe umiejętności w zakresie zasad muzyki, czytania nut, pracy z klawiaturą fortepianu, a także uczy się posługiwania swoim głosem, wyrażania emocji w śpiewie, interakcji z instrumentem czy przygotowywania programu koncertowego.

Kierunek adresowany jest do osób zainteresowanych śpiewem piosenki religijnej odznaczających się predyspozycjami muzycznymi.