Mamy szansę na utworzenie na Opolszczyźnie funkcjonalnego miejsca podtrzymywania tradycji narodowych i regionalnych w zakresie kultury muzycznej. Nasz Instytut jest w trakcie remontu i dostosowania do celów dydaktycznych budynku przekazanego przez diecezję opolską. Dzięki temu możemy pełniej realizować pomysł na szkołę, w której zgodnie z naszym motto – uczymy piękna!

Potrzebujemy Twojego wsparcia!

Rok szkolny 2017/2018

Pierwszym dniem zajęć w Diecezjalnym Instytucie Muzyki Kościelnej w roku szkolnym 2017/2018 jest poniedziałek 4 września 2017 r.

Rozpoczęcie roku szkolnego i spotkania organizacyjne dla poszczególnych lat, kierunków i chórów będą miały miejsce w salach muzykologii na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Opolskiego (Opole, ul. Drzymały 1a) według następującego planu:

Poniedziałek (4 IX)

• kierunek Prowadzenie Zespołów Śpiewaczych - rok 1 i 2;
  • kierunek Wokalistyka - rok 1;

godz. 18:00:

• Chór Schola Cantorum Opoliensis;

Wtorek (5 IX)

• kierunek Organista - rok 1;

godz. 17:00:

• Chór Pueri Cantores Opolienses;

Środa (6 IX)

• kierunek Organista - rok 2 i 3;
  • kierunek Kapelmistrz Orkiestry Dętej - rok 1 i 2;

Czwartek (7 IX)

• kierunek Organista - rok 4 i 5;

Piątek (8 IX)

• Ogródek Muzyczny - wszystkie grupy;

Godzina do ustalenia:

• Chór żeński;
  • Chór międzyzakonny.

Uroczysta inauguracja roku szkolnego będzie miała miejsce podczas Tygodnia DIMK (15-21 października br.). Zachęcamy do zapoznania się z kalendarium semestru I i II (zakładka Terminarz -> Kalendarium, semestr I/semestr II), w którym znaleźć można informacje na temat wydarzeń, które będą miały miejsce w nowym roku szkolnym. W zakładce z planem zajęć można pobrać kalendarz planu dwutygodniowego.