Twój 1% dla piękna!

Z radością pragniemy poinformować, że Diecezjalny Instytut Muzyki Kościelnej został wpisany do Krajowego Rejestru Sądowego jako nieposiadająca osobowości prawnej instytucja kościelna będąca organizacją pożytku publicznego. Naszym celem jest więc prowadzenie działalności pożytku publicznego, edukacyjnej, duszpasterskiej, organizacyjnej, koncertowej i promocyjnej w obszarze wyższej kultury muzycznej.  W tym roku po raz pierwszy można przekazać nam 1%  podatku.

Nasz numer KRS to: 0000647538.

Aby wypełnić PIT i przekazać 1% podatku na rzecz naszych podopiecznych, można pobrać program e-pity na swój komputer lub wypełnić formularz on line.

1% podatku

Wypełnij bezpłatnie swój PIT za rok 2016 i przekaż 1% dla Diececjalnego Instytutu Muzyki Kościelnej.

Program e-pity online działa we wszystkich najpopularniejszych przeglądarkach internetowych. Żadne dane osobowe nie są zapisywane na serwerze - dane zapisywane są i odczytywane tylko na komputerze użytkownika. W wersji on-line podatnik ma możliwość wysłania PIT-a przez Internet do systemu e-deklaracje.gov.pl Ministerstwa Finansów lub wydrukowania go w sposób tradycyjny. Możliwe jest także zapisanie wypełnionej deklaracji PIT w pliku PDF.

Dlaczego warto przekazać 1% dla DIMK?

Nasz Instytut kontynuuje ponad czterdziestoletnią tradycję kształcenia muzyków na Opolszczyźnie. Celem DIMK jest prowadzenie działalności pożytku publicznego, edukacyjnej, duszpasterskiej, organizacyjnej, koncertowej i promocyjnej w obszarze wyższej kultury muzycznej. Rozwijamy pasje dzieci, młodzieży i dorosłych na sześciu kierunkach, licznych kursach i warsztatach oraz w chórach. Organizujemy koncerty, śpiewniki i konkursy upowszechniające tradycje narodowe i regionalne. Wydajemy książki i płyty, aby promować polską i śląską kulturę muzyczną w kraju i za granicą.